Detektív Kripta

24. 06 2022 07:25 | krimi.markiza.sk
Detektív Kripta
Detektív Kripta Foto: TV Markíza

Vaše problémy s právom vyrieši JUDr. Kripta!

(Kriminálny seriál, 25´, SR, 2009, Stereo)
Hrajú: Juraj Rašla, Katarína Jančula, Braňo Deák


Občas
Seriál Detektív Kripta vychádza z reálnych situácií a reálnych problémov - je postavený na príbehoch ľudí, divákov, ktorí niečo prežili, zažili a ktorí sa chcú so svojou skúsenosťou podeliť. Ústrednou postavou je samotný detektív Kripta, za ktorým prichádzajú klienti so svojimi problémami. Detektív Kripta sa s výdatnou pomocou svojich dvoch asistentov snaží aj po právnickej stránke riešiť všedné problémy ľudí v ich každodennom živote. Jeho tím pritom nepoužíva vždy iba legálne nástroje a postupy...


Tím detektíva Kriptu
Kripta

Detektív Kripta - Kripta
Foto: TV Markíza
 
Hlavného hrdinu stvárňuje herec Juraj Rašla. Narodil sa 3. 11. 1969 v Bratislave. Vyštudoval herectvo na VŠMU v Bratislave, dva roky študoval aj v Austrálii, a to konkrétne na Alpha Beta College v Sydney a absolvoval tiež intenzívny kurz talianskeho jazyka na Universita per Stranieri di Siena. Získal angažmány v SND, v Divadle Astorka Korzo ´90 v Bratislave i v Divadle Jonáša Záborského v Prešove. Okrem toho pracoval v rádiách Forte a Naj na poste moderátora, založil vlastnú divadelnú skupinu TVT, venuje sa dabingu i moderovaniu rozličných spoločenských akcií. Okrem divadelného herectva mu nie je cudzie ani filmové, zahral si vo filmoch slovenských (Mário, zapískaj; Dúhová cesta; Štúrovci; Lúpež dejín; seriál Medzi nami) , talianskych (Cárov kuriér; Zločin v priamom prenose; Citadela; Búrlivé výšiny), ba i amerických (Adrenalin - fear the rush; Angels cry; Uprising).

Klimová
Detektív Kripta - Klimová
Foto: TV Markíza
 
Kriptovej pôvabnej asistentke vdýchla život Košičanka Katarína Jančula, ktorá sa venuje predovšetkým modelingu. Ona sama netušila, že sa mu bude venovať profesionálne. Prelomovým bol pre ňu pobyt v Ázii. Jej manžel hrával profesionálne futbal v Hongkongu, a tak sa ona snažila zatriediť si prácu tak, aby boli čo najviac spolu. I keď aj to bolo náročné, keďže Čína je veľká. Napokon sa podarilo, ba nielen to. Bola to práve Čína, vďaka ktorej sa Katka dostala k prvej hereckej roli. Išlo o film Ultraviolet, v ktorom si zahrala po boku Mily Jovovich. Katka si údajne rozumela nielen s ňou, ale aj s jej mamou, ktorá je pôvodom Ukrajinka. Katke sa tak zišla ruština, ktorú plynule ovláda. Okrem toho sa cíti isto aj v jazyku anglickom, maďarskom, talianskom a francúzskom. Katka začala študovať na dvoch vysokých školách, no ani jedno štúdium z pracovných dôvodov neukončila. Momentálne sa venuje štúdiu ekonómie, popritom herectvu, modelingu a rozličným iným aktivitám.

Zubec
Detektív Kripta - Zubec
Foto: TV Markíza
 
Kriptovho asistenta stvárňuje herec Braňo Deák, ktorý vám môže byť známy napr. zo seriálov Medzi nami, Druhý dych či Búrlivé víno, v ktorých si ho obľúbila predovšetkým ženská časť populácie. Už ako dieťa navštevoval dramatický krúžok, po základnej škole skúšal konzervatórium, kam ho zobrali až na druhý pokus. Napokon sa dostal aj na VŠMU a dnes je pomerne často obsadzovaným divadelným, filmovým i televíznym hercom.