Šokujúca smrť rapera († 30): Okradli ho a zastrelili pred očami priateľky

13. 09 2022 12:00 | markiza.sk
Miesto činu, kde zastrelili rapera PnB Rocka.
Miesto činu, kde zastrelili rapera PnB Rocka. Foto: Profimedia.sk

Ostala po ňom dvojročná dcérka. Na konte má aj pesničku s Edom Sheeranom.

Americký raper a spevák PnB Rock zomrel vo veku 30 rokov po tom, čo ho v pondelok (12. septembra) zastrelili počas lúpeže vo vychýrenej losangelskej reštaurácii Roscoe's House of Chicken 'N Waffles, píše magazín PEOPLE.

Kapitán losangelskej polície Kelly Muniz nepovedal meno rapera, no v správach na stanici FOX 11 Los Angeles oznámil, že „obeť sedela pri stole a jedla so ženou, keď sa k nemu priblížila podozrivá osoba“. 

zdroj: Instagram/blackkbombshells

Podozrivý následne vytiahol zbraň a „žiadal jeho veci“ predtým, ako niekoľkokrát vystrelil a „očividne nejaký majetok aj odcudzil,“ dodal Muniz.

Vyhlásený za mŕtveho bol o 13.59 h miestneho času, povedal Muniz, a doplnil, že prípad bude vyšetrovať útvar South Burea Homicide spolu s „mnohými ďalšími detektívmi“.

Ako píše ďalej magazín PEOPLE, svedkovia a videozáznam dokazujú, že obeťou je PnB Rock, vlastným menom Rakim Hasheem Allen. Video zachytáva rapera nažive, no s ťažkými zraneniami.

Podľa televíznej stanice KTLA, ktorú cituje magazín, nebol v reštaurácii nikto iný zranený.

Raperova priateľka, dizajnérka a influencerka Stephanie Sibounheuang zverejnila prostredníctvom príbehu na Instagrame (následne bol zmazaný, pozn. red.) - ktorý online šírili fanúšikovia - video jej jedla v reštaurácii krátko pred streľbou.

Dvojica má spolu dvojročnú dcéru Xuri.

PnB Rock má na konte hudobnú spoluprácu s Edom Sheeranom s názvom Cross Me: