Markíza KRIMI odkrýva svoju excelentnú sledovanosť a od augusta sa stane súčasťou obchodného balíka skupiny Markíza

22. 06 2022 14:40 | tlačová správa
Novú televíziu Markíza KRIMI bude šíriť drvivá väčšina najvýznamnejších operátorov
Novú televíziu Markíza KRIMI bude šíriť drvivá väčšina najvýznamnejších operátorov Foto: TV Markíza

Hneď od svojho štartu dosahuje nová televízia Markíza KRIMI výborné výsledky sledovanosti a pomáha tak zvyšovať celkovú výkonnosť skupiny Markíza.

Nová televízia Markíza KRIMI má za sebou prvé dva týždne vysielania, počas ktorých sa mimoriadne úspešne etablovala na slovenskom mediálnom trhu. Hneď od svojho štartu dosahuje výborné výsledky sledovanosti a pomáha tak zvyšovať celkovú výkonnosť skupiny Markíza, ktorá je stabilným trhovým lídrom.

„Veľmi nás teší, že sme sa programovou ponukou Markíza KRIMI takpovediac trafili do čierneho a že si diváci našu novú stanicu obľúbili prakticky od prvého momentu. Po úvodných dvoch zahrievacích týždňoch sme sa preto rozhodli pre celý trh odkryť sledovanosť Markíza KRIMI, ktorá bola doposiaľ v rámci peoplemetrového výskumu súčasťou balíka SK/CZ káblové TV,“ povedal Matthias Settele, generálny riaditeľ skupiny Markíza.

V pondelok 20. júna 2022 dosiahla Markíza KRIMI v obchodne podstatnej cieľovej skupine 12-54 výborný celodenný trhový podiel 2,3 % a v najdôležitejšom prime-time 19:00 - 23:00 nemenej skvelý podiel na trhu 1,9 %. Markíza KRIMI zabodovala aj v utorok 21. júna 2022, kedy zaznamenala celodenný trhový podiel 1,9 %. Už po dvoch týždňoch existencie tak nová televízia skupiny Markíza z hľadiska sledovanosti pokorila hneď štyri z piatich TV staníc verejnoprávnej RTVS (Dvojka, Trojka, :24, Šport), ako aj spravodajskú televíziu TA3. 

Najviac divákov v rámci cieľovej skupiny 12-54 si na Markíza KRIMI v pondelok po 22:00 hod. pozrelo prvú z dvojice epizód dnes už legendárneho kriminálneho seriálu NCIS - Námorný vyšetrovací úrad, ktorá dosiahla rating 0,6 % a trhový podiel 2,9 %. Druhá priečka patrila predchádzajúcemu a taktiež obľúbenému seriálu Myšlienky vraha, druhá časť z pravidelnej večernej dvojporcie si po 21:20 hod. pripísala zhodný rating 0,6 % a trhový podiel 2,1 %. V utorok si taktiež najlepšie počínal seriál NCIS - Námorný vyšetrovací úrad, tentoraz však s epizódou vysielanou dopoludnia po 9:20 hod., ktorá zaznamenala rating 0,5 % a trhový podiel až 8,3 %.

Vzhľadom k excelentnej výkonnosti sa Markíza KRIMI s účinnosťou od 1. augusta 2022 stane súčasťou rozdelenia GRPs v rámci obchodného balíka skupiny Markíza. Klienti boli minulý týždeň informovaní, že od tohto dátumu budú ich reklamné kampane (poskytnutie reklamy v dohodnutom objeme) realizované v súlade s adekvátnym rozdelením disponibilných GRPs medzi jednotlivé programové služby skupiny Markíza - TV Markíza, Doma, Dajto, Markíza KRIMI a Nova International.

„Na celom trhu je naďalej enormný dopyt po GRPs, ktorý výrazne prevyšuje ponuku. Rozhodli sme sa preto doplniť našu novú stanicu Markíza KRIMI do bundlu skôr, ako bolo plánované, aby nám tak pomohla s napĺňaním objednávok klientov. Naše nastavenie bundlu je pripravované s dôrazom na to, aby odrážal realitu výkonu všetkých staníc v rámci Markíza Group GRP splitu,“ zdôraznil Juraj Máťuš, riaditeľ Centra reklamy skupiny Markíza.

Signál stanice Markíza KRIMI je distribučným partnerom poskytovaný výlučne vo Full HD kvalite, šírený je prostredníctvom drvivej väčšiny najdôležitejších káblových, satelitných a IPTV operátorov. K dohode doposiaľ nedošlo v prípade spoločnosti UPC Broadband Slovakia, ktorej klienti sú tak ochudobnení o každodenný prísun špičkových krimi titulov. „Aj touto cestou chceme preto vyzvať všetkých divákov, ktorí by radi sledovali Markízu KRIMI a stále ešte nemôžu, aby sa obrátili na svojho operátora so žiadosťou o jej zaradenie do ponuky,“ uzavrel Matthias Settele. 

Markíza KRIMI ponúka od rána do večera tie najobľúbenejšie a najkvalitnejšie detektívne a kriminálne seriály či filmy. Počas leta ponuku stanice obohatia obľúbené seriály ako Sherlock a Watsonová, Odložený prípad, Mŕtvy bod alebo Smrtonosná zbraň, diváci sa môžu tešiť napríklad aj na premiérovú 18. sériu seriálu NCIS - Námorný vyšetrovací úrad. Atraktívnych titulov bude postupne pribúdať a diváci sa už na jeseň dočkajú aj viacerých zaujímavých noviniek.

PR oddelenie skupiny Markíza